Yandex-Метрика
(066) 418-28-61

valikvasilov@gmail.com

задать вопрос записаться на консультацию
tel icon

(066) 418-28-61

e-mail icon

valikvasilov@gmail.com

Що потрібно знати до операції

Досвідчений травматолог-ортопед за характером ходи приблизно може визначити ступінь артрозу або остеопороз, але остаточні висновки робляться тільки після отримання діагностичного висновку рентгенографії або КТ. Планове протезування суглоба є необхідністю в тому випадку, якщо відновити функцію суглобу неможливо консервативним способом, а відсутність операції призведе до інвалідності. Невідкладне протезування у літніх людей здійснюється при переломах шийки стегнової кістки.

Радіологічне обстеження (знімок, або комп’ютерна томографія) чітко показує ступінь дегенеративних змін у кістковій тканині, види деформацій та інші аномалії, які можна усунути оперативним способом, замінивши зруйновану частину суглоба імплантатами.

Висновок травматолога-ортопеда про те, що єдиним ефективним методом лікування патології є операція по ендопротезуванню — зовсім не сумна звістка, як це спочатку може здатися.

При сильному руйнуванні компонентів суглоба лікарі не беруться застосовувати радикальні методики. Крихкі кістки і атрофовані зв’язки не витримують навантажень, створюваних медичними конструкціями (імплантатами), в результаті чого утворюються додаткові травми. Тому, якщо лікар зробив висновок про те, що операція потрібна і, головне, можлива, це привід для позитивного настрою.

Вибір техніки проведення операції

Хірургічна техніка для забезпечення доступу до суглобу вибирається в період підготовки до операції з урахуванням кількох факторів:

  • Характер і масштаб патології;
  • Стан кістково-суглобової тканини;
  • Стан здоров’я та вік пацієнта;
  • Особистий досвід і напрацювання хірурга.

Методика проведення операції залежить від вибору доступу (розрізу) до ділянки, де проводяться хірургічні маніпуляції. Розріз може бути переднім, передньобоковим, заднім, комбінованим.

ЩПЗДО1

Підготовка до ендопротезування суглоба

Щоб підготуватись до операції вам необхідно буде розпочати тренування під наглядом лікаря, адже потрібно, щоб під час хірургічного втручання Ви були в максимально хорошій фізичній формі. Спеціальні вправи дозволять зміцнити м'язи торсу та рук, що полегшить Вам користування милицями і ходунками в перші дні після операції, а вправи, які зміцнюють м'язи ніг, зменшать час, необхідний для відновлення.

  1. Потренуйтеся у ходьбі на милицях: це допоможе Вам швидше відновитися.
  2. Контролюйте свою вагу: якщо Ви важите більше норми, то зменшення маси тіла допоможе зменшити навантаження на ендопротез. Якщо Ваша вага знаходиться в межах норми, просто підтримуйте її.
  3. За добу до операції необхідно відмовитися від шкідливих звичок (алкоголь, паління);
  4. за 6 годин до операції з ендопротезування кульшового суглоба вже не можна пити та їсти;
  5. перед операцією необхідно зняти зубні протези, пірсинг, ювелірні прикраси та інші аксесуари. Прийняти гігієнічний душ з антисептичним миючим розчином за рекомендацією лікаря.
ЩПЗДО2

Основні переваги до операційної фізичної реабілітації:

  • покращення кровообігу та мікроциркуляції
  • покращення трофіки тканин, хрящів та кісток
  • збільшення сили м’язів ніг, рук та спини
  • зменшення больових відчуттів
  • покращення руху в суглобі
  • психоемоційна підготовка
  • кращий якісний стан м’язів, що прискорює заживлення тканин
  • краща сила м’язів ніг, дозволяє надійніше фіксувати ендопротез
  • краща сила м’язів рук, полегшує пересування на милицях та з тростиною
  • швидше відновлення фізіологічних рухових можливостей в суглобі
  • зменшення вірогідності розвитку оперативних та після оперативних ускладнень
  • пришвидшення термінів повного відновлення організму

Статтю підготував, Василов Валентин Васильович, кандидат медичних наук, магістр медицини.

Телефонуйте 066-418-28-61

Новини
18-11-2013Вітаємо Вас на нашому сайті!

Ортопедо-Травматологічне відділення клінічної обласної лікарні міста Чернівці отримало власний сайт в мережі інтернет. Відтепер ми зможемо допомогати нашим пацієнтам не тільки в лікарні, а й в режимі онлайн!

Далее
Статті Що ми лікуємо Приєднуйтись