Гіалуронова кислота
Ін’єкції гіалуронової кислоти — ефективний спосіб позбутись болю та відчуття скутості у суглобі. Найчастіше цей метод застосовують щодо колінного суглобу. Препарати на основі гіалуронової кислоти є потужним хондропротектором. Тому у сучасній травматології та ревматології ін’єкційне введення препаратів гіалуронової кислоти набирає сильних обертів.
У чому полягає суть цієї процедури?
Внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти – це передовий ефективний метод лікування остеоартрозу різних суглобів. При артрозі кількість синовіальної рідини зменшується, сила тертя збільшується і відбувається травматизація суглоба. У моменти, коли зовнішні мазі та таблетки не приносять бажаного ефекту, а залежність від протизапальної терапії починає приносити свої наслідки, лікарі рекомендують без сумнівів та зволікань вдаватися саме до цієї процедури.
Процедура полягає у проведенні ін’єкції всередину суглоба, частіше колінного або кульшового. Гіалуронова кислота, що є основою препарату, є ідентичною гіалуроновій кислоті, що входить у склад синовіальної рідини у здорових людей та формує хрящ суглоба.
Ефект процедури полягає у:
- покращенню обмінних процесів у суглобі;
- уповільненню деструкції хряща;
- нормалізації амортизації та зволоження суглоба;
- усуненню наслідкових запальних явищ: болю, набряку та порушення функції;
- стимуляції фізіологічного вироблення гіалуронової кислоти;
- хондропротекції;
- покращенні проникнення поживних речовин у тканини суглоба;
- і звичайно ж покращенні якості життя пацієнта.
Показання та протипоказання до внутрішньосуглобових ін’єкцій гіалуронової кислоти
Зауважуємо, що дану процедуру рекомендовано проводити тільки ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЛІКАРЯ! Оскільки окрім показань існують і певні протипоказання до проведення процедури. Показаним введення пацієнту гіалуронової кислоти у суглоб є у випадку остеоартроз суглоба різної етіології, артритів, бурситів суглоба, капсулітів. Також процедура є високоефективною при реабілітації після травм суглоба та після оперативних втручань.
До протипоказань для проведення процедури відносять фенілкетонурію, індивідуальну несприйнятливість препарату, алергічну реакцію, вагітність та лактацію, інфекційні захворювання шкіри у зоні проведення процедури, порушення цілісності шкіри, що грозить ймовірністю інфікування.
ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ТА ПЕРЕВАГИ
Попередньо варто пройти огляд у лікаря, необхідні обстеження. Надалі лікар формує курс лікування (близько 3-5 процедур з інтервалом до двох тижнів). Дану маніпуляцію проводить лікар ортопед-травматолог, інколи за потреби проводиться контроль УЗД. Використовується тільки одноразовий шприц зі спеціальною голкою і виключно в умовах медичного центру в спеціальних умовах. Фактично знеболення не є обов’язковим, адже відчуття подібні до звичайної внутрішньом’язової ін’єкції. За бажанням пацієнта можливе місцеве знеболення. Одразу після рекомендовано рухати суглобом, щоб препарат рівномірно розподілився усередині, потім лікар накладає тугу пов’язку. Надалі лікар надає рекомендації, а саме уникнення фізичних навантажень на певний термін та певні зміни у раціоні харчування.
Статтю підготував, Василов Валентин Васильович, кандидат медичних наук, магістр медицини.
Телефонуйте 066-418-28-61