Вивих кульшового суглоба
Вивих кульшового суглоба - відносно рідкісне захворювання, буває як уродженого, так і набутого характеру. Анатомічні особливості розвитку потужного зв'язкового та м'язового апарату міцно фіксують суглоб і перешкоджають роз'єднанню суглобових поверхонь навіть за сильних травм. Якщо ж вивих стегна все ж таки стався, пацієнта негайно транспортують до лікарні. Лікування вивиху стегна - процедура складна, що вимагає відповідної підготовки та адекватного знеболювання. Вроджені вивихи стегна трапляються при слабкості зв'язок і піддаються лікуванню ще в момент перебування дитини в пологовому будинку.
Причини травмування
Такі травми найчастіше відбуваються при дорожньо-транспортних пригодах, а також при падіннях з висоти, вибухах і обвалах.
Причинами вивихів головки ендопротезу є:
- Суглобові поверхні дотикаються погано
- Надмірна маса тіла
- Надмірне навантаження на штучний суглоб після операції
- Можливе проникнення у порожнину суглоба інфекції
- Неякісна установка ендопротезу
- Стирання суглобів та ін.
Ознаки вивиху є:
- Гострий біль у районі стегна
- Встати на травмовану ногу нестерпно
- Неможливість здійснювати рухи в кульшовому суглобі.
- Явна деформація кульшового суглоба (залежно від виду вивиху)
- Вимушене положення ноги (залежно від виду вивиху)
- Посилення болю при спробі будь-яких рухів травмованою ногою
- Набряклість та крововилив в області сідниці, паху та стегнової кістки
Симптоми вивихів здорового суглоба та ендопротезу однакові.
Консервативне лікування вивиху стегна
При даному методі пацієнту за допомогою місцевого знеболювання виробляють вправлення суглоба. Найбільшого поширення набули два способи усунення вивиху стегна та їх модифікації. Це способи Кохера та Джанелідзе. Дані методики заслужили свою популярність протягом багатьох десятків років, що робить лікування вивиху тазостегнового суглоба зручним та комфортним.
Хірургічне лікування вивиху стегна
При неефективності консервативного методу та застарілих вивихах застосовують оперативне вправлення вивиху. Фактично, хірургічне лікування вивиху стегна - це повноцінна операція, яка вимагає наркозу (нині пріоритетним є спинномозкова анестезія). Метод ефективний і надійний, але, як і будь-яка операція, технічно значно складніший і вимагає подальшої обов'язкової госпіталізації.
Статтю підготував, Василов Валентин Васильович, кандидат медичних наук, магістр медицини.
Телефонуйте 066-418-28-61