Ендопротезування колінного суглоба
Гонартроз (артроз колінного суглоба) - хворобливий стан, що супроводжується постійними болями, наростаючою втратою рухливості і стресом для людини. Хрящові тканини в суглобі при цій патології поступово руйнуються, що призводить до інвалідизаці хворого і робить його заручником малорухливого способу життя.
Ми пропонуємо позбутися цієї проблеми на довгі роки, відновити загальний тонус і повернутися до активного способу життя.
Операція по заміні колінного суглоба
Ендопротезування колінного суглоба - це хірургічна процедура, яка замінює колінний суглоб на штучний суглоб він в точності повторює елементи анатомічного суглобу, дозволяючи здійснювати необхідний обсяг рухів. Імплантація штучного колінного суглоба не вимагає великої резекції кістки і при операції зберігається власні зв'язки колінного суглоба, за винятком випадків, коли зв'язки пошкоджені і потрібне їхнє відновлення.
Заміна колінного суглоба здійснюється досвідченими фахівцями, з використанням високотехнологічних матеріалів і методик. Деформовані суглобові поверхні заміщаються зносостійкими матеріалами імплантату (ендопротезу). Суглоб отримує давно втрачену плавність і легкість руху.
Всі компоненти ендопротеза колінного суглоба надійно фіксуються навколишніми тканинами і спеціальним поліметілметакрілатовим цементом. Тип імплантату і специфіка операції визначається до проведення ендопротезування колінного суглоба, і залежить від ступеня артрозу.
Як дізнатися , що вже прийшов час для ендопротезування колінного суглоба?
Ендопротезування колінного суглоба виконується в тих випадках, коли медикаментозне лікування того чи іншого захворювання суглоба не приводить до бажаного результату, а функція ураженої кінцівки значно знижується. Крім цього, у хворого виражений больовий синдром, який не зменшується навіть після прийому знеболюючих, обмеження рухів, наявність викривлення колінних суглобів і рентгенологічних ознаки. Все це підтверджує руйнування суглобових поверхонь. У такому випадку Ваш лікуючий лікар запропонує Вам ендопротезування.
Перед операцією Вам буде необхідна консультація ортопеда. Під час консультації лікар визначає показання та протипоказання до ендопротезування суглоба, проведе необхідні дослідження та підбір відповідного протеза. Рентгенологічне дослідження дозволить з'ясувати ступінь зношеності суглоба, зробити необхідні виміри. Вас обов'язково попереджають про можливі ризики і ускладнення операції. Ендопротезування є ефективним і часто єдиним способом повноцінного відновлення втраченої функції кінцівки при різних захворюваннях і ушкодженнях.
Завдання ендопротезування:
- зникнення больового синдрому.
- відновлення функції кінцівки.
- відновлення нормальної осі кінцівки.
- відновлення повної амплітуди рухів.
- відновлення стабільності суглоба.
Показання для ендопротезування колінного суглоба:
- гонартроз з вираженими функціональними порушеннями, больовим синдромом і порочною (вальгусною або вірусною) установкою кінцівки.
- асептичний некроз виростків стегнової кістки.
- ревматоїдний поліартрит.
- хвороба Бехтерєва.
- наслідки травм і остеосинтезу дистального кінця стегна і проксимального кінця великогомілкової кістки (не раніше 3-х місяців після видалення металоконструкцій).
Протипоказання для операції ендопротезування колінного суглоба:
- активний інфекційний процес.
- захворювання серцево-судинної та бронхіально-легеневої системи в стадії декомпенсації.
- наявність в організмі вогнища гнійної інфекції (тонзиліти, каріозні зуби, хронічні гайморити і отити, гнійничкові захворювання шкіри, тощо).
- відсутність активного розгинання в колінному суглобі.
- Гострий інфаркт міокарду та гостре порушення мозкового кровообігу протягом 1 року.
- первинний артродез.
- тромбофлебіт у стадії загострення.
- ожиріння 3-4 ступеня.
- загально соматичні і психічні захворювання у стадії загострення.
Ендопротези колінного суглоба діляться на тотальні, що заміщають всі суглобові поверхні, і одноросткові, що представляють собою протез однієї половини колінного суглоба, в разі якщо інша половина колінного суглобу не зруйнована артрозом.
Ендопротезування колінного суглоба є найбільш ефективним рішенням за умови сильних патологічних змін, викликаних:
- Деформуючим артрозом різної етіології, розвиток якого спричинив функціональні порушення в колінному суглобі
- Аутоімунними процесами, які супроводжуються виробництвом антитіл, що вражають хрящову тканину
- Асептичним некрозом
- Інфекційними захворюваннями, що вражають суглобову поверхню, наприклад, псоріаз
- Порушенням обміну речовин
- Розвитком ракових пухлин
- Посттравматичними ускладненнями
Статтю підготував, Василов Валентин Васильович, кандидат медичних наук, магістр медицини.
Телефонуйте 066-418-28-61