Yandex-Метрика
(066) 418-28-61

valikvasilov@gmail.com

задать вопрос записаться на консультацию
tel icon

(066) 418-28-61

e-mail icon

valikvasilov@gmail.com

Ендопротезування плечового суглоба

Ендопротезування плечового суглоба – це втручання, під час якого відбувається заміна власного суглоба на штучний. Цей хірургічний метод лікування використовується при значній руйнації структур суглоба.

Багаторічний досвід фахівців Ортопедо-Травматологічного відділення показує: інші методи лікування не є ефективними, та пацієнт змушений страждати від болю й обмеження рухливості суглоба.

Ендопротезування плечового суглоба

Ендопротезування плечового суглоба у Ортопедо-Травматологічного відділення відбувається за участю команди висококваліфікованих спеціалістів і з використанням передового обладнання. Заміна суглоба відрізняється значною продуктивністю, адже вже за рік понад 70% прооперованих пацієнтів відзначають задовільне відновлення функцій і значне зниження хворобливих відчуттів.

Показання до ендопротезування плечового суглоба

Протез плечового суглоба встановлюють, коли без нього обійтися неможливо. Показаннями для проведення ендопротезування є:

  • остеонекроз головки плечової кістки із формуванням яскраво вираженого дефекту;
  • переломи плечової кістки, включаючи ті, що неправильно зрослися;
  • перелом лопатки із пошкодженням суглобової западини;
  • дисплазія суглоба плеча вродженого характеру;
  • дегенеративно-дистрофічні процеси;
  • артрит, який поширився на плечовий суглоб;
  • артрози плеча будь-якого походження.

За статистикою лікарів Ортопедо-Травматологічного відділення, операція щодо заміни плечового суглоба найчастіше проводиться серед пацієнтів із ревматоїдним артритом і складними переломами. У нашому медичному закладі працюють справжні професіонали своєї справи. Комплексний підхід дозволяє індивідуально розв’язувати проблеми із кістковою системою та ефективно усувати їх.

Ендопротезування плечового суглоба

Ендопротезування плечового суглоба протипоказане при:

  • вираженій аритмії;
  • ожирінні 4 стадії;
  • декомпенсованій недостатності одного органу (серця, легені, нирки) або поліорганній недостатності;
  • цукровому діабеті у стадії декомпенсації;
  • некрозі кісток;
  • тяжкій формі остеопорозу;
  • психічних розладах;
  • неврологічному паралічі;
  • бактеріальних і вірусних інфекціях.

Про необхідність проведення хірургічного втручання, про хід операції та реабілітацію ви можете дізнатися, звернувшись по індивідуальну розгорнуту консультацію до ортопедо-травматологічного відділення Чернівців.

Особливості ендопротезування та проведення операції

Плечовий суглоб – один із найбільш рухливих у людському тілі, тому він схильний до травм. Суглоб складається головка плечової кістки та суглобова западина лопатки. Виходячи з того, які частини суглобів будуть замінені ендопротезами, виділяють такі види втручань:

Радикальне ендопротезування або тотальне ендопротезування плечового суглоба (замінюють поверхневі частини суглоба або проводять повну заміну обох частин суглоба на ендопротези).

Поверхневе протезування частини суглоба (замінюють поверхню кістки, що є шаром хрящової тканини). Головка плечової кістки залишається на своєму місці, а після заміни «покриття» суглоб починає повноцінно виконувати свої функції.

Часткове ендопротезування (ендопротезування плечового суглоба відбувається з одного боку). Заміні підлягає одна частина суглоба – головка або суглобова поверхня лопатки.

Повна або часткова заміна наявного ендопротеза (ревізійне ендопротезування) за його тривалої експлуатації.

Ендопротезування плечового суглоба

У Ортопедо-Травматологічного відділенню проводять хірургічні втручання будь-якої складності, під час яких встановлюють сучасні ендопротези високої якості. Протез плечового суглоба за ціною у ЗОКЛ залишається найбільш доступним (у порівнянні з іншими клініками регіону, що пропонують подібні медичні послуги).

На етапі підготовки до операції пацієнт може пройти всі необхідні дослідження, не покидаючи межі лікарні. Наш заклад оснащений усім необхідним обладнанням найновішого зразка для проведення діагностичних обстежень.

Ендопротезування плечового суглоба

Операцію проводять під наркозом. У місці, де розташовується суглоб, лікар розрізає шкіру та м’які тканини, усуває пошкоджену ділянку (або ділянки) кісток. Додатково здійснюють резекцію тканин, які були пошкоджені, обробку поверхонь суглобів, розтин каналів кістки. Ці маніпуляції значущі для правильної установки протеза. Ендопротезування плечового суглоба починається з ніжки та закінчується головкою.

Як сировину для імплантатів використовують гіпоалергенні матеріали (метал для протезування кісток і м’яку пластмасу для протезів хрящів). Встановлюють протези на спеціальний анатомічний цемент. Можливе «вбивання» протезу до кістки. Лікар, який оперує, та пацієнт приймають рішення про тактику, що матиме найбільші доцільність та ефективність. В Ортопедо-Травматологічного відділенню працюють професіонали своєї справи, які практикують індивідуальний підхід. Вибір способу встановлення протеза залежить від ступеня ураження тканин, віку пацієнта та наявності хронічних захворювань.

Процес реабілітації

Як і будь-яке серйозне втручання, ендопротезування плечового суглоба має ризики та ускладнення. Звичайно, дотримуючись лікарських рекомендацій, реабілітація проходить без проблем, але рідкісні випадки бувають:

  • інфекційні захворювання;
  • розхитування частин протезу;
  • вивих плечового суглоба;
  • перипротезний перелом.

Перебуваючи під цілодобовим наглядом медичного персоналу під час відновлення, наші пацієнти можуть бути впевнені у тому, що реабілітація пройде швидко та без ускладнень.

Операція по заміні плечового суглоба Україна

Процес реабілітації починається з першої доби після проведення оперативного втручання та триває близько 6 тижнів. Курс розробляє реабілітолог з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Рання активізація роботи суглоба із застосуванням лікувальної фізкультури, масажів і фізіотерапії дає позитивні результати вже після перших процедур.

Після проведення заміни плечового суглоба допускаються мінімальні рухи та легкі погладжування як масаж. Далі інтенсивність та амплітуда мають збільшуватися.

Спеціально підібрані комплекси вправ дозволять зміцнити групи м’язів, що управляють рухами суглоба, повернути руці звичну рухливість. Щодня, якісно виконуючи рекомендації лікарів, можна не лише збільшувати навантаження на суглоб, а ще – значно прискорити процес одужання.

Пацієнт перебуває у стаціонарі близько тижня, після чого переходить до реабілітації в умовах амбулаторного режиму (під контролем ортопеда-травматолога та реабілітолога). За два тижні після хірургічного втручання знімаються шви. Повне відновлення суглоба із можливістю навантажень на суглоб відбувається через 3 місяці. За цей час процес реабілітації має бути успішно пройдено та завершено.

У Ортопедо-Травматологічного відділенню ви можете отримати якісні медичні послуги від висококваліфікованих лікарів зі значним практичним досвідом. Фахівці Ортопедо-Травматологічного відділенню проводять сотні операцій щодо заміни плечового суглоба різної складності щорічно, використовуючи новітні медичні матеріали та передове високотехнологічне обладнання.

Цілодобове спостереження за пацієнтом, комфортні умови перебування у стаціонарі – не всі наші плюси. Ціна на заміну плечового суглоба є однією з найдоступніших у всій області.

Ми повернемо вам можливість насолоджуватися звичним ритмом життя без скутості рухів!

Статтю підготував, Василов Валентин Васильович, кандидат медичних наук, магістр медицини.

Телефонуйте 066-418-28-61

Новини
18-11-2013Вітаємо Вас на нашому сайті!

Ортопедо-Травматологічне відділення клінічної обласної лікарні міста Чернівці отримало власний сайт в мережі інтернет. Відтепер ми зможемо допомогати нашим пацієнтам не тільки в лікарні, а й в режимі онлайн!

Далее
Статті Що ми лікуємо Приєднуйтись